DEKAMIX® dla bydła
17259
page-template-default,page,page-id-17259,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17452

DEKAMIX® dla bydła

baner_podstrony_dlabydla

DEKAMIX® jest to nowy bardzo skuteczny preparat do  suchej dezynfekcji oraz ochrony zdrowia zwierząt. Jest mieszanką różnych naturalnych składników magnezu i wapnia oraz innych składników mineralnych. Służy do dezynfekcji i sanityzacji budynków inwentarskich w obecności zwierząt hodowlanych.

 

DEKAMIX® nadaje się do zrobienia klasycznego materaca słomiano-wapiennego jako ściółki w boksach głębokich,  jako warstwy higienicznej do boksów podłogowych czy mat legowiskowych.

 

DEKAMIX® się nie kurzy i nie podrażnia skóry. Jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla zwierząt oraz ludzi. Skutecznie zwalcza chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby jest to potwierdzone badaniami laboratoryjnymi w teście DLG.

Stosowanie DEKAMIX® powoduje długotrwałe podwyższenie wartości pH do ok. 11.

dla_bydła_rab_1

dla_bydła_rab_2

 

DEKAMIX® Dzięki zdolności absorbowania mocznika wydalanego przez zwierzęta, nie dopuszcza do jego przekształcenia się w amoniak, utrzymując prawidłowy klimat  w budynkach inwentarskich. Jednocześnie zwiększa wartość nawozu (obornika i gnojowicy) zwiększa płynność gnojówki, nie osadza się w kanałach i zbiorniku gnojówki.

 

dekamix_bydlo2

DEKAMIX® Dzięki silnym właściwościom higroskopijnym preparat osusza posadzki, ściółkę oraz powietrze w budynkach inwentarskich. Podnosi efektywność wykorzystania ściółki (mniej zużytej ściółki, lepsza jakość),  na matach legowiskowych pozwala zrezygnować z tradycyjnej podściółki.

 

DEKAMIX® zapobiega występowaniu wielu chorób, wywoływanych przez bakterie, pasożyty, wirusy i grzyby, a w przypadku ich pojawienia się wspomaga leczenie. Skutecznie zwalcza bakterie wywołujące Mastitis. Poprawia zdrowotność wymion oraz strzyków mając bezpośredni wpływ na ilość komórek somatycznych – lepsza jakość mleka.

DEKAMIX® Ustawienie suchego materaca przy wejściu lub wyjściu z hali udojowej wspomaga leczenie i zapobiega chorobom racic. Można znacznie zredukować występowanie chorób:Mortellaro ( zapalenie skóry palców), zanokcica (ropowica międzypalcowa) czy zapalenie skóry szpary międzyracicowej.

 


Zalecenia stosowanej ilości DEKAMIX® dla bydła

dla_bydła_rab_3

 

Zalety z stosowania DEKAMIX®:

dekamix_bydlo3

• wymiona pozostają suche i czyste, zapobiegając rozwojowi Mastitis – poprawa jakości mleka
• skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby – zdrowsze racice zwierząt
• osusza powierzchnie dezynfekowane – zmniejszone zużycie słomy
• zmniejsza stężenie amoniaku – poprawa mikroklimatu pomieszczeń inwentarskich
• jednorodna i płynna gnojówka
• nietoksyczny dla ludzi i zwierząt
• może być stosowany w obecności zwierząt
• zmniejszone nakłady na pielęgnację