DEKAMIX® dla drobiu
17267
page-template-default,page,page-id-17267,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17452

DEKAMIX® dla drobiu

baner_podstrony_dladrobiu

DEKAMIX® jest to nowy bardzo skuteczny preparat do  suchej dezynfekcji oraz ochrony zdrowia zwierząt. Jest mieszanką różnych naturalnych składników magnezu i wapnia oraz innych składników mineralnych. Służy do dezynfekcji i sanityzacji budynków inwentarskich w obecności zwierząt hodowlanych.

 

DEKAMIX® nadaje się do zrobienia klasycznego materaca słomiano-wapiennego jako ściółki w boksach głębokich,  jako warstwy higienicznej do boksów podłogowych czy mat legowiskowych.

 

DEKAMIX® się nie kurzy i nie podrażnia skóry. Jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla zwierząt oraz ludzi. Skutecznie zwalcza chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby jest to potwierdzone badaniami laboratoryjnymi w teście DLG.

Stosowanie DEKAMIX® powoduje długotrwałe podwyższenie wartości pH do ok. 11.

 

tabelki_2_1

tabelki_2_2


DEKAMIX®
Dzięki zdolności absorbowania mocznika wydalanego przez zwierzęta, nie dopuszcza do jego przekształcenia się w amoniak, utrzymując prawidłowy klimat  w budynkach inwentarskich. Jednocześnie zwiększa wartość nawozu (obornika).

dekamix_drob1

 

 

DEKAMIX® dzięki silnym właściwościom higroskopijnym osusza posadzki, ściółkę oraz powietrze w budynkach inwentarskich. Podnosi efektywność wykorzystania ściółki (polepszenie właściwości fizycznych ściółki – sucha o małej lepkości). Preparat należy nanieść lub rozpylić na ściółkę wokół mat, na gniazda i w najbardziej wilgotnych miejscach pomieszczenia, a także na całość ściółki przed wprowadzeniem nowego stada kurcząt lub niosek.

DEKAMIX® zapobiega występowaniu wielu chorób, wywoływanych przez bakterie, pasożyty, wirusy i grzyby, a w przypadku ich pojawienia się wspomaga leczenie (biegunka piskląt, choroby mokrej ściółki, choroby dróg oddechowych i infekcje wirusowe). W znacznym stopniu niszczą larwy much i jaja pasożytów.

 

Zalecenia stosowanej ilości DEKAMIX® dla trzody chlewnej i drobiu

 

tabelki_2_3

 

Zalety z stosowania DEKAMIX® :

 

dekamix_drob2

• skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby – mniej chorób i infekcji, mniejsze straty
• zmniejsza stężenie amoniaku – poprawa mikroklimatu pomieszczeń inwentarskich
• utrzymuje wysokie pH, uniemożliwiając rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów
• osusza powierzchnie dezynfekowane
• nietoksyczny dla ludzi i zwierząt
• może być stosowany w obecności zwierząt
• zmniejszone nakłady na pielęgnację