DEKAMIX® dla trzody
17276
page-template-default,page,page-id-17276,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17452

DEKAMIX® dla trzody

baner_podstrony_dlatrzody

DEKAMIX® jest to nowy bardzo skuteczny preparat do  suchej dezynfekcji oraz ochrony zdrowia zwierząt. Jest mieszanką różnych naturalnych składników magnezu i wapnia oraz innych składników mineralnych. Służy do dezynfekcji i sanityzacji budynków inwentarskich w obecności zwierząt hodowlanych.

 

DEKAMIX® nadaje się do zrobienia klasycznego materaca słomiano-wapiennego jako ściółki w boksach głębokich,  jako warstwy higienicznej do boksów podłogowych czy mat legowiskowych.

 

DEKAMIX® się nie kurzy i nie podrażnia skóry. Jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla zwierząt oraz ludzi. Skutecznie zwalcza chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby jest to potwierdzone badaniami laboratoryjnymi w teście DLG.

Stosowanie DEKAMIX® powoduje długotrwałe podwyższenie wartości pH do ok. 11.

 

tab_3_1

tab_3_2

 

DEKAMIX® dzięki zdolności absorbowania mocznika wydalanego przez zwierzęta, nie dopuszcza do jego przekształcenia się w amoniak, utrzymując prawidłowy klimat  w budynkach inwentarskich. Jednocześnie zwiększa wartość nawozu (obornika i gnojowicy) zwiększa płynność gnojówki, nie osadza się w kanałach i zbiorniku gnojówki.

dekamix_trzoda1

 

DEKAMIX® można zastosować do utrzymania higieny i osuszania prosiąt, jest to preparat osuszający noworodki oraz miejsca przebywania zwierząt (kojce, klatki, stanowiska porodowe itp.). Wykazują one właściwości osuszające, odkażające jak również tworzy warstwę termiczną dla młodych prosiąt oraz ogranicza ich upadki.

DEKAMIX® dzięki silnym właściwościom higroskopijnym osusza posadzki, ściółkę oraz powietrze w budynkach inwentarskich. Podnosi efektywność wykorzystania ściółki (mniej zużytej ściółki, lepsza jakość). Preparaty nanosi się na powierzchnię po ich uprzednim mechanicznym oczyszczeniu lub bezpośrednio na ściółkę. Szczególną uwagę należy zwrócić na najbardziej zawilgocone części kojca: miejsca oddawania odchodów, pobierania paszy i wody.

pobrane

 

DEKAMIX® zapobiega występowaniu wielu chorób, wywoływanych przez bakterie, pasożyty, wirusy i grzyby, a w przypadku ich pojawienia się wspomaga leczenie( biegunkom, choroby mokrej ściółki, choroby dróg oddechowych i infekcje wirusowe). W znacznym stopniu niszczą larwy much i jaja pasożytów. Wspomaga leczenie zadrapań oraz pogryzień.

Zalecenia stosowanej ilości DEKAMIX® dla trzody chlewnej

 

tab_3_3

 

Zalety z stosowania DEKAMIX® :

dekamix_trzoda2

 

• lepsze wykorzystanie paszy – wyższe przyrosty dzienne
• skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby – mniej chorób i infekcji, mniejsze straty
• osusza powierzchnie dezynfekowane – zmniejszone zużycie słomy
• zmniejsza stężenie amoniaku – poprawa mikroklimatu pomieszczeń inwentarskich
• jednorodna i płynna gnojówka
• nietoksyczny dla ludzi i zwierząt
• może być stosowany w obecności zwierząt
• zmniejszone nakłady na pielęgnację